Украина 2016 йылғы йәйге Паралимпия уйындарында

Википедия — ирекле энциклопедия мәғлүмәте
Перейти к навигации Перейти к поиску
Украина Паралимпия уйындарында
уйындарҙа ҡулланылған флаг
Код МОК:UKR
НОК:Украина инвалидтарының спорт буйынса комитеты
'
Спортсмены 172[1] в 15[1] спорт төрөндә
Байраҡ йәрәтәүсе Маргарита Привалихина]] (уйындарҙы асҡанда)
Тарас Дутко (уйындарҙы япҡанда)
Миҙалдар
Место: 3
Алтын
41
Көмөш
37
Бронза
39
Барлығы
117
Йәйге Паралимпия уйындарында ҡатнашыу
1996  • 2000  • 2004  • 2008  • 2012
Ҡышҡы Паралимпия уйындарында ҡатнашыу
1994  • 1998  • 2002  • 2006  • 2010  • 2014  • 2018
См. также

Бразилияның Рио-де-Жанейро ҡалаһында үткән 2016 йылғы йәйге Паралимпия уйындарында Украинаның 15 спорт төрөнән (академик ишеү, велоспорт, ултырған килеш волейбол, дзюдо, коляскала фехтование, йөҙөү, өҫтәл теннисы, пуля менән атыу, уҡтан атыу, футбол ДЦП, велотрек шоссе, паратриатлон, гол-болл) 172 спортсмены ҡатнашты.[1]

Миҙалдар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Алтын
Спортсмендар Спорт төрө (дисциплина) Дата
1 Евгений Богодайко Йөҙөү Йөҙөү (100 м арҡала, S7, ирҙәр) 8 сентябрь
2 Инна Черняк Дзюдо Дзюдо (57 кг, ҡатын-ҡыҙҙар) 9 сентябрь
3 Геннадий Бойко Йөҙөү Йөҙөү (100 м арҡала, S1, ирҙәр) 9 сентябрь
4 Игорь Цветов Еңел атлетика Еңел атлетика]] (100 м-ға йүгереү, T35, ирҙәр) 9 сентябрь
5 Максим Крипак Йөҙөү Йөҙөү (50 м ирекле стилдә, S10, ирҙәр) 9 сентябрь
6 Дмитрий Залевский Йөҙөү Йөҙөү (100 м арҡала, S11, ирҙәр) 9 сентябрь
7 Екатерина Истомина Йөҙөү Йөҙөү (100 м баттерфляй, S8, Ҡатын-ҡыҙҙар) 9 сентябрь
8 Лидия Соловьева Пауэрлифтинг Пауэрлифтинг (50 кг-ға тиклем, ҡатын-ҡыҙҙар) 10 сентябрь
9 Елизавета Мерешко Йөҙөү Йөҙөү (50 м ирекле стилдә, S6, ҡатын-ҡыҙҙар) 10 сентябрь
10 Дмитрий Виноградец Йөҙөү Йөҙөү (50 м арҡала, S3, ирҙәр) 10 сентября
11 Егор Дементьев Велоспорт Велоспорт (трек/уҙыш ҡыуып барыу, C5, ирҙәр) 10 сентябрь
12 Максим Крипак йөҙөү Йөҙөү (100 м арҡала, S10, ирҙәр) 10 сентябрь
13 Лейля Аджаметова Еңел атлетика Еңел атлетика (100 м-ға йүгереү, Т13, ҡатын-ҡыҙҙар) 11 сентябрь
14 Полянский Роман Александрович Академик ишеү Академик ишеү (яңғыҙ, ASM1x, ирҙәр) 11 сентябрь
15 Елизавета Мерешко Йөҙөү Йөҙөү (100 м, брасс, SB5, ҡатын-ҡыҙҙар) 11 сентябрь
16 Алексей Федина Йөҙөү Йөҙөү (100 м, брасс, SB13, ирҙәр) 11 сентябрь
17 Денис Дубров Йөҙөү Йөҙөү (200 м кмп, SM10, ирҙәр) 11 сентябрь
18 Наталия Космина Өҫтәл теннисы Өҫтәл теннисы (индивидуаль ярыш, 11, ҡатын-ҡыҙҙар) 11 сентябрь
19 Игорь Цветов Еңел атлетика Еңел атлетика (200 м-ға йүгереү, T35, ирҙәр) 12 сентябрь
20 Антон Дацко Ултырған ерҙән Фехтование Ултырған ерҙән фехтование (ҡылыс менән фехтование, категория В, ирҙәр) 12 сентябрь
21 Андрей Демчук Ултырған ерҙән фехтование Ултырған ерҙән фехтование (ҡылыс менән фехтование, категория А, ирҙәр) 12 сентябрь
22 Денис Дубров Йөҙөү Плавание (100 м, баттерфляй, SM10, ирҙәр) 12 сентябрь
23 Василий Ковальчук Shooting - Paralympic pictogram.svg Атыу (пневматик винтовка, 10 метр, ирҙәр) 13 сентябрь
24 Елизавета Мерешко Йөҙөү Йөҙөү (400 м ирекле стилдә, S6, ҡатын-ҡыҙҙар) 13 сентябрь
25 Евгений Богодайко Йөҙөү Йөҙөү (200 м кмп, SM&, ирҙәр) 13 сентябрь
26 Максим Крипак Йөҙөү Йөҙөү (100 м ирекле стилдә, S10, ирҙәр) 13 сентябрь
27 Оксана Зубковская Еңел атлетика Еңел атлетика (оҙонлоҡҡа һикереү, T12, ҡатын-ҡыҙҙар) 13 сентябрь
28 Егор Дементьев Велоспорт Велоспорт (шоссе, C5, ирҙәр) 14 сентября
29 Максим Крипак, Александр Комаров, Богдан Гриненко, Денис Дубров Йөҙөү Йөҙөү (4*100 м ирекле стилдә, 34pts (S6, S10, S8, S10), ирҙәр) 14 сентябрь
30 Сергей Клипперт Йөҙөү Йөҙөү (100 м арҡала, S12, ирҙәр) 14 сентябрь
31 Анна Стеценко Йөҙөү Йөҙөү (50 м ирекле стилдә, S13, ҡатын-ҡыҙҙар) 14 сентябрь
32 Сергей Емельянов Параканоэ Параканоэ (спринт 200 м, KL3, ирҙәр) 15 сентябрь
33 Максим Крипак Йөҙөү Йөҙөү (400 м ирекле стилдә, ?, ирҙәр) 15 сентябрь
34 Евгений Богодайко Йөҙөү Йөҙөү (100 м, брасс, S10, ирҙәр) 15 сентябрь
35 Геннадий Бойко Йөҙөү Йөҙөү (50 м арҡала, S1, ирҙәр) 15 сентябрь
36 Виктор Дидух, Максим Николенко, Михаил Попов Өҫтәл теннисы Өҫтәл теннисы (команда ярышы, класс 6-8, ирҙәр) 16 сентябрь
37 Анна Стеценко Йөҙөү Йөҙөү (100 м ирекле стилдә, S13, ҡатын-ҡыҙҙар) 16 сентябрь
38 Футбол йыйылма командаһы ДЦП эҙемтәләре менән Футбол Футбол (футбол (7*7), ирҙәр) 16 сентябрь
39 Елизавета Мерешко Йөҙөү Йөҙөү (100 м ирекле стилдә, S6, ҡатын-ҡыҙҙар) 17 сентябрь
40 Максим Веракса Йөҙөү Йөҙөү (50 м арҡала, S12, ирҙәр) 17 сентябрь
41 Анна Стеценко Йөҙөү Йөҙөү (100 м арҡала, S13, ҡатын-ҡыҙҙар) 17 сентябрь
Көмөш
Спортсмендар Спорт төрө (дисциплина) Дата
1 Денис Дубров Йөҙөү Йөҙөү (100 м, брасс, SB9, ирҙәр) 8 сентябрь
2 Евгений Богодайко Йөҙөү Йөҙөү (50 м ирекле стилдә, S7, ирҙәр) 9 сентябрь
3 Ольга Ковальчук Shooting - Paralympic pictogram.svg Атыу (пневматик пистолет, 10 м P2, ҡатын-ҡыҙҙар SH1]]) 9 сентябрь
4 Дмитрий Соловей Дзюдо Дзюдо (73 кг, ?, ирҙәр) 9 сентябрь
5 Ирина Гусева Дзюдо Дзюдо (63 кг, ?, ҡатын-ҡыҙҙар) 9 сентябрь
6 Оксана Хруль Йөҙөү Йөҙөү (50 м, баттерфляй, S6, ҡатын-ҡыҙҙар) 9 сентябрь
7 Анастасия Мисник Еңел атлетика Еңел атлетика (йәҙрә ташлау, F20, ҡатын-ҡыҙҙар) 10 сентябрь
8 Александр Назаренко Дзюдо Дзюдо (90 кг, ирҙәр) 10 сентябрь
9 Виктория Савцова Йөҙөү Йөҙөү (50 м ирекле стилдә, S6, ҡатын-ҡыҙҙар) 10 сентябрь
10 Ярослав Денисенко Йөҙөү Йөҙөү (200 м комплекслы йөҙөү, SM13, ирҙәр) 10 сентябрь
11 Зоя Овсий Еңел атлетика Еңел атлетика (суҡмар ырғытыу, F51, ҡатын-ҡыҙҙар) 11 сентябрь
12 Виктория Савцова Йөҙөү Йөҙөү (100 м, брасс, SB5, ҡатын-ҡыҙҙар) 11 сентябрь
13 Максим Крипак Йөҙөү Йөҙөү (200 м кмп, SM10, ирҙәр) 11 сентябрь
14 Оксана Ботурчук Еңел атлетика Еңел атлетика (200 м-ға йүгереү, T12, ҡатын-ҡыҙҙар) 12 сентябрь
15 Евгений Богодайко Йөҙөү Йөҙөү (50 м, баттерфляй, S7, ирҙәр) 12 сентябрь
16 Максим Крипак Йөҙөү Йөҙөү (100 м, баттерфляй, S10, ирҙәр) 12 сентябрь
17 Анна Стеценко Йөҙөү Йөҙөү (400 м ирекле стилдә, S13, ҡатын-ҡыҙҙар) 12 сентябрь
18 Ярослав Денисенко Йөҙөү Йөҙөү (400 м ирекле стилдә, SM13, ирҙәр) 12 сентябрь
19 Ольга Свидерская Йөҙөү Йөҙөү (150 м кмп, SM4, ҡатын-ҡыҙҙар) 12 сентябрь
20 Дмитрий Виноградец Йөҙөү Йөҙөү (50 м ирекле стилдә, S3, ирҙәр) 13 сентября
21 Наталья Езловецкая Еңел атлетика Еңел атлетика (400 м-ға йүгереү, T20, ҡатын-ҡыҙҙар) 13 сентября
22 Ярина Матло Йөҙөү Йөҙөү (100 м арҡала, S12, ҡатын-ҡыҙҙар) 14 сентябрь
23 Мария Лафина Йөҙөү Йөҙөү (50 м, брасс, SB3, ҡатын-ҡыҙҙар) 14 сентябрь
24 Дмитрий Виноградец Йөҙөү Йөҙөү (200 м ирекле стилдә, S3, ирҙәр) 15 сентябрь
25 Мария Помазан Еңел атлетика Еңел атлетика (йәҙрә ташлау, F35, ҡатын-ҡыҙҙар) 15 сентябрь
26 Наталия Лагутенко Параканоэ Параканоэ (спринт 200 м, KL2, ҡатын-ҡыҙҙар) 15 сентябрь
27 Денис Дубров Йөҙөү Йөҙөү (400 м ирекле стилдә, S10, ирҙәр) 15 сентябрь
28 Павлик, Роман Степанович Еңел атлетика Еңел атлетика (400 м-ға йүгереү, Т36, ирҙәр) 16 сентябрь
29 Богдан Гриненко Йөҙөү Йөҙөү (50 м ирекле стилдә, S8, ирҙәр) 16 сентябрь
30 Николай Диброва Еңел атлетика Еңел атлетика (йәҙрә ташлау, F36, ирҙәр) 16 сентябрь
31 Виктор Смирнов Йөҙөү Йөҙөү (200 м кмп, SМ11, ирҙәр) 16 сентябрь
32 Ярослав Денисенко Йөҙөү Йөҙөү (100 м ирекле стилдә, S13, ирҙәр) 16 сентябрь
33 Дмитрий Виноградец Йөҙөү Йөҙөү (150 м кмп, SМ3, ирҙәр) 16 сентябрь
34 Виктория Савцова Йөҙөү Йөҙөү (100 м ирекле стилдә, S6, ҡатын-ҡыҙҙар) 17 сентябрь
35 Оксана Ботурчук Еңел атлетика Еңел атлетика (400 м, Т12, ҡатын-ҡыҙҙар) 17 сентябрь
36 Ярослав Денисенко Йөҙөү Йөҙөү (100 м арҡала, S13, ирҙәр) 17 сентябрь
37 Юрий Божинский, Денис Дубров, Максим Крипак, Евгений Богодайко Йөҙөү Йөҙөү (эстафета 4*100 м комплекслы, ирҙәр) 17 сентябрь
Бронза
Спортсмендар Спорт төрө (дисциплина) Дата
1 Ольга Свидерская Йөҙөү Йөҙөү (100 м ирекле стилдә, S3, ҡатын-ҡыҙҙар) 8 сентябрь
2 Оксана Хруль Йөҙөү Йөҙөү (100 м арҡала, S6, ҡатын-ҡыҙҙар) 8 сентябрь
3 Ярослав Семененко Йөҙөү Йөҙөү (100 м арҡала, S6, ирҙәр) 8 сентябрь
4 Давид Хорава Дзюдо Дзюдо (66 кг, ?, ирҙәр) 8 сентябрь
5 Юлия Галинская Дзюдо Дзюдо (48 кг, ?, ҡатын-ҡыҙҙар) 8 сентябрь
6 Руслан Катышев Еңел атлетика Еңел атлетика (оҙонлоҡҡа һикереү, Т11, ирҙәр) 8 сентябрь
7 Роман Данилюк Еңел атлетика Еңел атлетика (йәҙрә ырғытыу, F11/12, ирҙәр) 8 сентябрь
8 Александр Косинов Дзюдо Дзюдо (81 кг, ирҙәр) 9 сентябрь
9 Антон Коль Йөҙөү Йөҙөү (100 м арҡала, S1, ирҙәр) 9 сентябрь
10 Сергей Паламарчук Йөҙөү (100 м арҡала, S2, ирҙәр) 9 сентябрь
11 Ирина Соцкая Йөҙөү Йөҙөү (100 м арҡала, S2, ҡатын-ҡыҙҙар) 9 сентябрь
12 Денис Дубров Йөҙөү Йөҙөү (50 м ирекле стилдә, S10, ирҙәр) 9 сентябрь
13 Юрий Божинский, Дмитрий Виноградец, Андрей Деревинский, Елизавета Мерешко, Виктория Савцова, Ольга Свидерская Йөҙөү Йөҙөү (эстафета 4*50 м ирекле стилдә, 20 балл, ҡатнаш) 9 сентябрь
14 Даниил Чуфаров Йөҙөү Йөҙөү (200 м комплекслы йөҙөү, SM13, ирҙәр) 10 сентябрь
15 Денис Дубров Йөҙөү Йөҙөү (100 м арҡала, S10, ирҙәр) 10 сентябрь
16 Дмитрий Прудников Еңел атлетика Еңел атлетика (оҙонлоҡҡа һикереү, F20, ирҙәр) 11 сентябрь
17 Дмитрий Ванзенко Йөҙөү Йөҙөү (200 м кмп, SM1, ирҙәр) 11 сентябрь
18 Сергей Паламарчук Йөҙөү Йөҙөү (200 м ирекле стилдә, S2, ирҙәр) 11 сентябрь
19 Роман Павлик Еңел атлетика Еңел атлетика (оҙонлоҡҡа һикереү, Т36, ирҙәр) 12 сентябрь
20 Марина Поддубная Йөҙөү Йөҙөү (50 м ирекле стилдә, S11, ҡатын-ҡыҙҙар) 12 сентябрь
21 Максим Веракса Йөҙөү Йөҙөү (100 м, брасс, SB12, ирҙәр) 13 сентябрь
22 Евгения Бреус Ултырған ерҙән фехтование Ултырған ерҙән Фехтование (ҡылыс менән фехтование, категория А, ҡатын-ҡыҙҙар) 13 сентябрь
23 Олег Науменко Ултырған ерҙән фехтование Ултырған ерҙән фехтование (ҡылыс менән фехтование, категория В, ирҙәр) 13 сентябрь
24 Марина Литовченко Өҫтәл теннисы Өҫтәл теннисы (яңғыҙ, C6, ҡатын-ҡыҙҙар) 13 сентябрь
25 Алексей Денисюк Shooting - Paralympic pictogram.svg Атыу (ирекле пистолет, 50 метр, SH1, ирҙәр) 14 сентябрь
26 Александр Мащенко Йөҙөү Йөҙөү (100 м баттерфляй, S11, ирҙәр) 14 сентябрь
27 Зоя Овсий Еңел атлетика Еңел атлетика (диск ырғытыу, F51, ҡатын-ҡыҙҙар) 14 сентябрь
28 Антон Коль Йөҙөү Йөҙөү (50 м арҡала, S1, ирҙәр) 15 сентябрь
29 Сергей Паламарчук Йөҙөү Йөҙөү (50 м арҡала, S2, ирҙәр) 15 сентябрь
30 Ирина Соцкая Йөҙөү Йөҙөү (50 м арҡала, S2, ҡатын-ҡыҙҙар) 15 сентябрь
31 Людмила Данилина Еңел атлетика Еңел атлетика (1500 м, Т20, ҡатын-ҡыҙҙар) 16 сентябрь
32 Евгений Богодайко Йөҙөү Йөҙөү (100 м ирекле стилдә, S7, ирҙәр) 16 сентября
33 Виктор Божинский Йөҙөү Йөҙөү (50 м ирекле стилдә, S8, ирҙәр) 16 сентябрь
34 Марина Вербова Йөҙөү Йөҙөү (100 м арҡала, SВ12, ҡатын-ҡыҙҙар) 16 сентябрь
35 Максим Веракса Йөҙөү Йөҙөү (100 м ирекле стилдә, S13, ирҙәпр) 16 сентябрь
36 Лейля Аджаметова Еңел атлетика Еңел атлетика (400 м, Т13, ҡатын-ҡыҙҙар) 17 сентябрь
37 Александр Комаров Йөҙөү Йөҙөү (100 м ирекле стилдә, S13, ирҙәр) 17 сентябрь
38 Илья Яременко Йөҙөү Йөҙөү (50 м ирекле стилдә, S12, ирҙәр) 17 сентябрь
39 Андрей Деревинский Йөҙөү Йөҙөү (50 м ирекле стилдә, S4, ирҙәр) 17 сентябрь


Спорт төрҙәре буйынса миҙалдар
Спорт төрө 1 2 1 Барлығы
Дзюдо 1 3 3 7
Еңел атлетика 4 8 7 19
Йөҙөү 25 24 25 74
Атыу 1 1 1 3
Пауэрлифтинг 1 0 0 1
Велоспорт 2 0 0 2
Өҫтәл теннисы 2 0 1 3
Академик ишеү 1 0 0 1
Фехтование 2 0 2 4
Футбол 1 0 0 1
Параканоэ 1 1 0 2
Бөтәһе 41 37 39 117
Көндәр буйынса миҙалдар
Дата 1 2 1 Бөтәһе
8 сентябрь 1 1 7 9
9 сентябрь 6 5 6 17
10 сентябрь 5 4 2 11
11 сентябрь 6 3 3 12
12 сентябрь 4 6 2 12
13 сентябрь 5 2 4 11
14 сентябрь 4 2 3 9
15 сентябрь 4 4 3 11
16 сентябрь 3 6 5 14
17 сентябрь 3 4 4 11
Бөтәһе 41 37 39 117
Зат буйынса миҙалдар
Зат 1 2 1 Бөтәһе
Farm-Fresh male.png Ирҙәр 27 20 25 72
Farm-Fresh female.png Ҡатын-ҡыҙҙар 13 17 12 42
Ҡатнаш 1 0 2 3
Бөтәһе 41 37 39 117

Иҫкәрмәләр[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]