Йәштәр клуб командалары араһында донъя кубогы 2016

Википедия — ирекле энциклопедия мәғлүмәте
Перейти к навигации Перейти к поиску

Йәштәр клуб командалары араһында донъя кубогыЙәштәр хоккей лигаһы Халыҡ-ара хоккей федерацияһы менән бергә үткәрә торған донъя кубогының алтынсы ярышы. Ул 2016 йылдың август айында Татарстанда Түбәнге Кама һәм Яр Саллы ҡалаларында үтә[1]. 2016 йылда Харламов кубогын яулаған Ярославлдән «Локо» командаһының хоккейсылары донъя кубогын еңә. Финалда уларға ҡаршы турнирҙың хужаһы «Реактор» хоккей клубы ҡаршы була.

Боҙ һарайҙары[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Арена Ҡала Һыйҙырышлығы Ниндәй уйындар үтә
«Нефтехимик» СМК Flag of Nizhnekamsk rayon (Tatarstan).png Түбәнге Кама 6000 «А» төркөмө, ике сирек финал, ярым финалдар, бронза өсөн уйын һәм финал
Боҙло спорт һарайы Flag of Naberezhnye Chelny (Tatarstan).png Яр Саллы 1 500 «Б» төркөмө, ике сирек финал, 5-6-се һәм 7-8-се урындар өсөн уйындар

Ҡатнашыусылар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Йәштәр донъя кубогында Рәсәй, Ҡаҙағстан, Финляндия, Швеция, Латвия, Чехия һәм Словакия илдәренән команда ҡатнаша. Рәсәй, Латвия һәм Швеция командалары бер ярышты ла ҡалдырмай.

«А» төркөмө[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Команда Ҡала Лига Иҫкәрмәләр/Үткән миҙгел һөҙөмтәләре
Рәсәй флагы Реактор Түбәнге Кама ЙХЛ чемпионаты Турнир хужаһы һәм «Нефтехимик» хоккей клубының йәштәр командаһы/Харламов кубогының тәүге раундында еңелә
Швеция Мальмё Редхокс U20 Мальмё СуперЭлит U20 «Мальмё Редхокс» командаһының йәштәр составы/Плей-оффта тәүге раундта еңелә
Чехия Спарта U20 Прага Чехия экстралигаһы U20 «Спарта» клубының йәштәр командаһы/Финалда еңелә
Латвия флагы Рига Рига ЙХЛ чемпионаты «Динамо» Р клубының йәштәр командаһы/Плей-офф уйындарына эләкмәй

«Б» төркөмө[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Команда Ҡала Лига Иҫкәрмәләр/Үткән миҙгел һөҙөмтәләре
Рәсәй флагы Локо Ярославль ЙХЛ чемпионаты «Локомотив» командаһының йәштәр командаһы/Харламов кубогының 2016 йыл чемпионы һәм ЙХЛ суперкубогын яулаусы
Flag of Finland.svg Йокерит U20 Хельсинки Юниор СМ-Лигаһы «Йокерит» клубының йәштәр командаһы/Сирек финалда еңелә
Ҡаҙағстан Снежные Барсы Астана ЙХЛ чемпионаты «Барыҫ» клубының йәштәр составы/Харламов кубогының сирек финалында еңелә
Словакия Слован U20 Братислава Словакия экстралигаһы U20 «Слован» клубының йәштәр составы/Чемпион

Кубок форматы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

8 команда дүртешәрләп ике төркөмгә бүленә. «А» төркөмөндә хужа команда уйнай, «Б» төркөмөндә — ЙХЛ чемпионатының ғәмәлдәге чемпионы. Төркөм эсендә һәр команда бер-береһе менән уйнай. Бөтә команда ла плей-офф уйындарына сыға. Бер төркөмдөң еңеүсеһе икенсе төркөмдә һуңғы урын алған команда менән уйнай, ә икенсе урынды яулаған команда икенсе төркөмдә өсөнсөнө алған команда менән осраша. Сирек финалда еңелгән командалар үҙ-ара 5-8-се урындарҙы бүләләр. Сирек финалда еңгән командалар ярым финалға сыға, шунан миҙалдар өсөн көрәшә.

Төркөм этабында еңгән өсөн команда өс мәрәй ала, өҫтәмә ваҡытта йә булиттар серияһында еңеү өсөн ике мәрәй бирелә, өҫтәмә ваҡытта йә булиттар серияһында еңелгәндәр бер мәрәй ала, ә төп ваҡытта еңелгәнгә мәрәй бирелмәй

Төркөм этабы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

«А» төркөмө[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Турнир таблицаһы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Урын Команда У Е ӨВЕ БСЕ БСО ӨВО О ГК ГҮ ГА М
1 Рәсәй флагы Реактор 3 2 0 0 0 0 1 12 6 +6 6
2 Чехия Спарта U20 3 0 0 2 0 0 1 9 11 -2 4
3 Латвия флагы Рига 3 1 0 0 1 0 1 8 10 -2 4
4 Швеция Мальмё Редхокс 3 1 0 0 1 0 1 2 4 -2 4

У — Уйындар
ӨВЕ — Өҫтәмә ваҡытта еңеү
БСЕ — Булиттар серияһында еңеү
ӨВО — Өҫтәмә ваҡытта отолоу
БСО — Булиттар серияһында отолоу
Е — төп ваҡытта еңеүҙәр һаны
О — төп ваҡытта еңелеүҙәр һаны
ГИ — Индерелгән голдар һаны
ГҮ — Үткәрелгән голдар һаны
ГА — Индерелгән һәм үткәрелгән голдар айырмаһы
М — Мәрәйҙәр һаны

Уйындар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Бөтә ерҙә лә Мәскәү ваҡыты (UTC+03) күрһәтелгән
20 август 2016
13:00
Спарта U20 Чехия 5 : 4 Б
(2:0, 1:1, 1:3, 0:0, 1:0)
Латвия флагы Рига «Нефтехимик» СМК, Рәсәй флагы Түбәнге Кама
500 тамашасы

20 август 2016
18:00
Реактор Рәсәй флагы 0 : 2
(0:0, 0:2, 0:0)
Швеция Мальмё Редхокс «Нефтехимик» СМК, Рәсәй флагы Түбәнге Кама
5 000 тамашасы

21 август 2016
15:00
Рига Латвия флагы 3 : 0
(1:0, 0:0, 2:0)
Швеция Мальмё Редхокс «Нефтехимик» СМК, Рәсәй флагы Түбәнге Кама
100 тамашасы

21 август 2016
19:00
Реактор Рәсәй флагы 7 : 3
(3:0, 3:0, 1:3)
Чехия Спарта U20 «Нефтехимик» СМК, Рәсәй флагы Түбәнге Кама
500 тамашасы

23 август 2016
15:00
Мальмё Редхокс Швеция 0 : 1 Б
(0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
Чехия Спарта U20 «Нефтехимик» СМК, Рәсәй флагы Түбәнге Кама
200 тамашасы

23 август 2016
19:00
Реактор Рәсәй флагы 5 : 1
(1:0, 1:0, 3:1)
Латвия флагы Рига «Нефтехимик» СМК, Рәсәй флагы Түбәнге Кама
800 тамашасы


«Б» төркөмө[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Турнир таблицаһы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Урын Команда У Е ӨВЕ БСЕ БСО ӨВО О ГК ГҮ ГА М
1 Рәсәй флагы Локо 3 3 0 0 0 0 0 20 4 +16 9
2 Flag of Finland.svg Йокерит U20 3 1 1 0 0 0 1 8 9 -1 5
3 Ҡаҙағстан Снежные Барсы 3 1 0 0 0 1 1 11 12 -1 4
4 Словакия Слован U20 3 0 0 0 0 0 3 5 19 -14 0

У — Уйындар
ӨВЕ — Өҫтәмә ваҡытта еңеү
БСЕ — Булиттар серияһында еңеү
ӨВО — Өҫтәмә ваҡытта отолоу
БСО — Булиттар серияһында отолоу
Е — төп ваҡытта еңеүҙәр һаны
О — төп ваҡытта еңелеүҙәр һаны
ГИ— Индерелгән голдар һаны
ГҮ — Үткәрелгән голдар һаны
ГА — Индерелгән һәм үткәрелгән голдар айырмаһы
М — Мәрәйҙәр һаны

Уйындар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

20 август 2016
13:00
Локо Рәсәй флагы 6 : 2
(0:1, 3:1, 3:0)
Flag of Finland.svg Йокерит U20 Боҙло спорт һарайы, Рәсәй флагы Яр Саллы
1 500 тамашасы

20 август 2016
18:00
Снежные Барсы Ҡаҙағстан 7 : 4
(4:2, 2:2, 1:0)
Словакия Слован U20 Боҙло спорт һарайы, Рәсәй флагы Яр Саллы
1 500 тамашасы

21 август 2016
15:00
Слован U20 Словакия 1 : 3
(0:0, 0:2, 1:1)
Flag of Finland.svg Йокерит U20 Боҙло спорт һарайы, Рәсәй флагы Яр Саллы
1 500 тамашасы

21 август 2016
19:00
Локо Рәсәй флагы 5 : 2
(3:1, 2:1, 0:0)
Ҡаҙағстан Снежные Барсы Боҙло спорт һарайы, Рәсәй флагы Яр Саллы
1 200 тамашасы

23 август 2016
15:00
Йокерит U20 Flag of Finland.svg 3 : 2 ө.в.
(0:1, 1:1, 1:0, 1:0)
Ҡаҙағстан Снежные Барсы Боҙло спорт һарайы, Рәсәй флагы Яр Саллы
1 100 тамашасы

23 август 2016
19:00
Локо Рәсәй флагы 9 : 0
(5:0, 1:0, 3:0)
Словакия Слован U20 Боҙло спорт һарайы, Рәсәй флагы Яр Саллы
1 400 тамашасы


Плей-офф[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Сирекфинал Ярымфинал Финал
                   
25 август - Түбәнге Кама        
 Рәсәй флагы Реактор  3
27 август - Түбәнге Кама
 Словакия Слован U20  2  
 Рәсәй флагы Реактор  4
25 август - Яр Саллы
   Flag of Finland.svg Йокерит U20  2  
 Flag of Finland.svg Йокерит U20  3
28 август - Түбәнге Кама
 Латвия флагы Рига  1  
 Рәсәй флагы Реактор  1
25 август - Яр Саллы
   Рәсәй флагы Локо  5
 Рәсәй флагы Локо  6
27 август - Түбәнге Кама
 Швеция Мальмё Редхокс  1  
 Рәсәй флагы Локо  3 Өсөнсө урын
25 август - Түбәнге Кама
   Ҡаҙағстан Снежные Барсы  2  
 Чехия Спарта U20  2  Flag of Finland.svg Йокерит U20  1
 Ҡаҙағстан Снежные Барсы  5    Ҡаҙағстан Снежные Барсы  2
28 август - Түбәнге Кама

Сирекфиналдар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

25 август 2016
15:00
Йокерит U20 Flag of Finland.svg 3 : 1
(1:0, 2:0, 0:1)
Латвия флагы Рига Боҙло спорт һарайы, Рәсәй флагы Яр Саллы
800 тамашасы

25 август 2016
15:00
Спарта U20 Чехия 2 : 5
(0:2, 1:3, 1:0)
Ҡаҙағстан Снежные Барсы «Нефтехимик» СМК, Рәсәй флагы Түбәнге Кама
200 тамашасы

25 август 2016
19:00
Локо Рәсәй флагы 6 : 1
(5:0, 0:1, 1:0)
Швеция Мальмё Редхокс Боҙло спорт һарайы, Рәсәй флагы Яр Саллы
1 450 тамашасы

25 август 2016
19:00
Реактор Рәсәй флагы 3 : 2
(2:0, 1:0, 0:2)
Словакия Слован U20 «Нефтехимик» СМК, Рәсәй флагы Түбәнге Кама
1 000 тамашасы


Йыуатыу уйындары[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

7-8-се урындар өсөн уйын[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

27 август 2016
15:00
Мальмё Редхокс Швеция 4 : 1
(1:0, 1:1, 2:0)
Словакия Слован U20 Боҙло спорт һарайы, Рәсәй флагы Яр Саллы
500 тамашасы


5-6-сы урындар өсөн уйын[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

27 август 2016
19:00
Спарта U20 Чехия 4 : 5
(1:1, 3:1, 0:3)
Латвия флагы Рига Боҙло спорт һарайы, Рәсәй флагы Яр Саллы
1 400 тамашасы


Ярымфиналдар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

27 август 2016
14:00
Локо Рәсәй флагы 3 : 2 ө.в.
(1:0, 1:1, 0:1, 1:0)
Ҡаҙағстан Снежные Барсы «Нефтехимик» СМК, Рәсәй флагы Түбәнге Кама
200 тамашасы

27 август 2016
19:30
Реактор Рәсәй флагы 4 : 2
(2:1, 1:1, 1:0)
Flag of Finland.svg Йокерит U20 «Нефтехимик» СМК, Рәсәй флагы Түбәнге Кама
2 000 тамашасы


Бронза миҙал өсөн уйын[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

28 август 2016
13:30
Йокерит U20 Flag of Finland.svg 1 : 2
(0:0, 1:1, 0:1)
Ҡаҙағстан Снежные Барсы «Нефтехимик» СМК, Рәсәй флагы Түбәнге Кама
250 тамашасы


Финал[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

28 август 2016
18:30
Реактор Рәсәй флагы 1 : 5
(1:2, 0:1, 0:2)
Рәсәй флагы Локо «Нефтехимик» СМК, Рәсәй флагы Түбәнге Кама
4 000 тамашасы


Уйынсылар статистикаһы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Һөжүмселәр һәм һаҡсылар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Уйынсы Команда Голдар Пастар Мәрәйҙәр
1 Роман Крикуненко Локо 4 6 10
2 Данил Юртайкин Локо 6 3 9
3 Артур Каюмов Локо 5 3 8
4 Рафаэл Бикмуллин Реактор 2 6 8
5 Булат Набиуллин Реактор 4 3 7

Ҡапҡасылар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

У Уйынсы В ҮШ ЫК %КҠШ ҠУ
1 Швеция Тим Хульстранд (Мальмё Редхокс) 137:18 3 1.31 95.4 2
2 Flag of Finland.svg Эту Мякиниеми (Йокерит U20) 121:49 2 1.97 94.5 0
3 Рәсәй флагы Илья Коновалов (Локо) 121:15 2 0.99 94.1 1
4 Рәсәй флагы Антон Красоткин (Локо) 240:00 5 1.5 92.2 0
5 Чехия Адам Вольф (Спарта U20) 190:19 9 2.84 91.1 1

Шәхси бүләктәр[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Турнир тамамланғас бер-нисә номинациялар буйынса донъя кубогының иң яҡшы уйынсылары билдәләнде[2]:

  • Иң яҡшы ҡапҡасы: Тим Хульстранд («Мальмё Редхокс»)
  • Иң яҡшы һаҡсы: Увис Балинскис («Рига»)
  • Иң яҡшы һөжүмсе: Рафаэл Бикмуллин («Реактор»)
  • Иң яҡшы бомбардир: Даниил Юртайкин («Локо»)
  • Турнирҙың иң ҡиммәтле уйынсыһы: Роман Крикуненко («Локо»)

Йомғаҡлау таблицаһы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Урын Команда
1 Рәсәй флагы Локо
2 Рәсәй флагы Реактор
1 Ҡаҙағстан Снежные Барсы
4 Flag of Finland.svg Йокерит U20
5 Латвия флагы Рига
6 Чехия Спарта U20
7 Швеция Мальмё Редхокс
8 Словакия Слован U20

Иҫкәрмәләр[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Һылтанмалар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Үткән:
Донъя кубогы 2015
Миҙгелдәр:
2016
Киләһе:
Донъя кубогы 2017