ЙХЛ 2018/2019 йылдар миҙгелендә

Википедия — ирекле энциклопедия мәғлүмәте
Перейти к навигации Перейти к поиску
ЙХЛ 2018/2019 йылдар миҙгелендә
Башлана  4 сентябрь 2018
Тамамлана  24 апрель 2019
Даими чемпионат
Уйындар һаны  1024
Бомбардир  Антон Васильев (96)
Иң мәргән уйынсы (голдар һаны)  Михаил Шалагин (48)
Плей-офф
Харламов кубогын еңеүсе  Рәсәй флагы «Локо» Ярославль
Финалист   Рәсәй флагы «Авто» Екатеринбург
Серияла иҫәп  4 : 3
Плей-офф MVP  Владимир Галкин
ЙХЛ миҙгелдәре
←2017/18 2019/20→

ЙХЛ 2018/2019 йылдар миҙгелендә — Йәштәр хоккей лигаһы чемпионатының юбилейлы унынсы миҙгеле. Чемпионат 2018 йылдың 4 сентябрендә Мәскәүҙең «Красная Армия» һәм «Динамо» хоккей клубтары араһында уйын менән башлана һәм 2019 йылдың апрель айында Харламов кубогы өсөн плей-офф уйындарының финал серияһы менән тамамлана.

Был миҙгелдә лә 33 команда ҡатнаша. «СКА-Серебряные Львы» урынына «СКА-Варяги» килә, ә «КРС Юниор» Риганан Харбинға күсә һәм «КРС Хэйлунцзян» тигән исем менән чемпионатта ҡатнаша. ЙХЛ Саҡырыу кубогы КХЛ йондоҙҙар аҙналығы сиктәрендә 2019 йылдың 12 ғинуарында Түбәнге Камала үтә. Һигеҙенсе тапҡыр был кубок өсөн уйында Көнбайыш конференцияһы еңеүҙе яулай.

Ошо миҙгелдән алып ЙХЛ чемпионатында бар еңеү өсөн ике мәрәй бирәләр, өҫтәмә ваҡытта йә буллитар серияһында еңелгәнгә бер мәрәй менән баһалайҙар, ә төп ваҡытта отолғандарға бер нимә лә бирелмәй. «СКА-1946» һәм «Мамонты Югры» хоккей клубтары даими миҙгелдә үҙ конференцияларында беренсе урындарҙы яулайҙар[1].

Харламов кубогы өсөн плей-офф финалында Ярославлдән «Локо» хоккей клубы Екатеринбургтан «Авто» командаһын серияла 4-3 иҫәбе менән ота һәм өсөнсө тапҡыр ЙХЛ чемпионы исемен яулай. «Авто» ҡапҡасыһы Владимир Галкин плей-офф уйындарының им ҡиммәтле уйынсыһы тип таныла.

Йөкмәткеһе

Ике миҙгел араһы яңылыҡтары[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Ҡатнашыусылар составында үҙгәрештәр[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Командалар һаны ЙХЛ чемпионатында үҙгәрмәй. Санкт-Петербургтан СКА системаһына кергән «СКА-Серебряные Львы» хоккей клубын үткән миҙгелдә МЙХЛ-да сығыш яһаған «СКА-Варяги» командаһы алмаштыра. Ә Ригала уйындарын үткәргән «КРС Юниор» урынына Харбиндан «КРС Хэйлунцзян» хоккей клубы килә.

Яңы боҙ һарайҙары[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

  • Мәскәүҙә буш боҙ булмаған өсөн «Динамо» өйҙәге уйындарын Мәскәү өлкәһенең Дмитров ҡалаһында урындағы спорт комплекста үткәрәсәк.
  • Арена Омск авария хәлендә булғанға күрә «Омские Ястребы» үҙенең уйындарын «Авангард» хоккей үҙәгендә үткәрергә мәжбүр була.
  • «Тайфун» хоккей клубы Уссурийскиҙан Владивосток ҡалаһына күсә һәм Фетисов Аренала уйнай башлай.

Тренерҙар алмашыныуы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Миҙгел башланыр алдынан
Команда ЙХЛ 2017/2018 йылдар миҙгелендәге тренер 2018/2019 йылдар миҙгелендәге тренер
«Алтай» Ерлан Сағымбаев Александр Артеменко
«Амурские Тигры» Юрий Фимин Андрей Киселев
«Капитан» Дмитрий Гоголев Леонид Береснев
«Крылья Советов» Юрий Страхов Андрей Потайчук
«КРС Хэйлунцзян» Миҙгелдә ҡатнашмай Андрей Парфёнов
«Рига» Рональд Озолиньш Айгарс Ципрусс
«Русские Витязи» Лев Бердичевский Максим Бец
«СКА-1946» Михаил Милехин Александр Савченков
«СКА-Варяги» Миҙгелдә ҡатнашмай Михаил Кравец
«Тайфун» Игорь Гаврилов Сергей Слугин

Донъя кубогы 2018[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Һигеҙенсе Донъя кубогы тәүгегә Сочи ҡалаһында 2018 йылдың 18—26 августарында үтә. Турнирҙа һигеҙ илдән һигеҙ төрлө команда ҡатнаша. Финалда Ярославлдән «Локо» хоккей клубы Швециянан «ХВ 71» командаһын ота һәм икенсе тапҡыр был турнирҙа еңеү яулай.

ЙХЛ командалары ҡатнашлығында миҙгел алдынан үткән турнирҙар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

А. А. Костюченко иҫтәлегенә турнир[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Команда Уйын Мәрәй Мәрәйҙәр проценты Урын
Рәсәй Спартак 3 9 100 1
Беларусь Юниор 3 6 66.7 2
Беларусь Гомель-2 3 3 33.3 3
Беларусь Металлург-2 3 0 0 4

П. И. Беляев исемендә турнир[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Н. Маслов исемендә турнир[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Команда Уйын Мәрәй Мәрәйҙәр проценты Урын
Рәсәй Локо 5 11 73.3 1
Рәсәй СКА-1946 5 10 66.7 2
Латвия Рига 5 9 60 3
Рәсәй Динамо СПб 5 8 53.3 4
Рәсәй Атланты 5 4 26.7 5
Рәсәй СКА-Варяги 5 3 20 6

Ступинола халыҡ-ара турнир[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Магнитогорскиҙа ЙХЛ турниры[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Д. Ляпин иҫтәлегенә турнир[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Команда Уйын Мәрәй Мәрәйҙәр проценты Урын
Рәсәй Юниор 4 10 83.3 1
Рәсәй Звезда 4 8 66.7 2
Рәсәй Белые Медведи 4 5 41,7 3
Рәсәй Толпар 4 4 33,3 4
Рәсәй Тюменский Легион 4 3 25 5

Ырымбур өлкәһе губернаторы кубогы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Сахаров кубогы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Команда Уйын Мәрәй Мәрәйҙәр проценты Урын
Ҡаҙағстан Снежные Барсы 4 10 83.3 1
Рәсәй Ладья 4 7 58.3 2
Рәсәй Дизелист 4 7 58.3 3
Рәсәй Мамонты Югры 4 6 50 4
Рәсәй Спутник 4 0 0 5

«Салауат Юлаев» хоккей клубы кубогы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Команда Уйын Мәрәй Мәрәйҙәр проценты Урын
Рәсәй Авто 5 11 73.3 1
Рәсәй Мамонты Югры 5 8 53.3 2
Рәсәй Белые Медведи 5 8 53.3 3
Рәсәй Толпар 5 7 46.7 4
Рәсәй Реактор 5 6 40 5
Рәсәй Спутник 5 5 33.3 6

А. И. Белосохов иҫтәлегенә турнир[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Команда Уйын Мәрәй Мәрәйҙәр проценты Урын
Рәсәй Сибирские Снайперы 4 11 91.7 1
Ҡаҙағстан Снежные Барсы 4 9 75 2
Рәсәй Омские Ястребы 4 7 58.3 3
Рәсәй Кузнецкие Медведи 4 3 25 4
Рәсәй Тюменский Легион 4 0 0 5

«ТАНЭКО» кубогы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Команда Уйын Мәрәй Мәрәйҙәр проценты Урын
Рәсәй Ирбис 4 10 83.3 1
Рәсәй Чайка 4 7 58.3 2
Рәсәй Стальные Лисы 4 5 41.7 3
Рәсәй Спутник 4 5 41.7 4
Рәсәй Ладья 4 3 25 5

В. А. Быстров исемендә кубок[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Команда Уйын Мәрәй Мәрәйҙәр проценты Урын
Рәсәй Динамо СПб 5 13 86.7 1
Рәсәй СКА-1946 5 11 73.3 2
Рәсәй Красная Армия 5 9 60 3
Рәсәй Динамо М 5 6 40 4
Рәсәй Амурские Тигры 5 5 33.3 5
Рәсәй Алмаз 5 1 6.7 6

А. М. Рогов иҫтәлегенә турнир[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Хәтер турниры[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Команда Уйын Мәрәй Мәрәйҙәр проценты Урын
Рәсәй Белые Медведи 3 8 88.8 1
Рәсәй Авто 3 5 55.5 2
Рәсәй Омские Ястребы 3 3 33.3 3
Рәсәй Сибирские Снайперы 3 2 22.2 4

Турнирҙар еңеүселәре[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Турнир Ҡала Еңеүсе 2-се урын 3-сө урын
А. А. Костюченко иҫтәлегенә турнир Белоруссия Гомель Рәсәй Спартак Белоруссия Юниор Белоруссия Гомель-2
«Салауат Юлаев» хоккей клубы кубогы Рәсәй флагы Өфө Рәсәй флагы Авто Рәсәй флагы Мамонты Югры Рәсәй флагы Белые Медведи
П. И. Беляев исемендәге турнир Рәсәй флагы Череповец Рәсәй флагы Алмаз Рәсәй флагы Крылья Советов Рәсәй флагы Спартак
А. И. Белосохов иҫтәлегенә турнир Рәсәй флагы Новосибирск Рәсәй флагы Сибирские Снайперы Ҡаҙағстан Снежные Барсы Рәсәй флагы Омские Ястребы
Н. Маслов исемендә турнир Рәсәй флагы Санкт-Петербург Рәсәй Локо Рәсәй СКА-1946 Латвия Рига
«ТАНЭКО» кубогы Рәсәй флагы Ҡазан Рәсәй флагы Ирбис Рәсәй флагы Чайка Рәсәй флагы Стальные Лисы
Ступинола халыҡ-ара турнир Рәсәй флагы Ступино Рәсәй флагы Спартак Рәсәй флагы Капитан Рәсәй флагы Русские Витязи
Магнитогорскиҙа ЙХЛ турниры Рәсәй флагы Магнитогорск Рәсәй флагы Стальные Лисы Рәсәй флагы Авто Рәсәй флагы Кузнецкие Медведи
Денис Ляпин иҫтәлегенә турнир Рәсәй флагы Сыбаркүл Рәсәй флагы Юниор Рәсәй флагы Звезда Рәсәй флагы Белые Медведи
В. А. Быстров исемендә кубок Рәсәй флагы Санкт-Петербург Рәсәй Динамо СПб Рәсәй СКА-1946 Рәсәй Красная Армия
Ырымбур өлкәһе губернаторы кубогы Рәсәй флагы Орск Рәсәй флагы Горняк Рәсәй флагы Южный Урал Рәсәй флагы Челмет
А. М. Рогов иҫтәлегенә турнир Рәсәй флагы Түбәнге Новгород Рәсәй флагы Чайка Рәсәй флагы Реактор Рәсәй флагы Ирбис
Сахаров кубогы Рәсәй флагы Тольятти Ҡаҙағстан Снежные Барсы Рәсәй флагы Ладья Рәсәй флагы Дизелист
Хәтер турниры Рәсәй флагы Силәбе Рәсәй флагы Белые Медведи Рәсәй флагы Авто Рәсәй флагы Омские Ястребы

Командалар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Команда Ҡала Арена (ҙурлығы) Нигеҙләнгән Лигала Партнёрлыҡ командаһы
Көнбайыш конференцияһы
Алмаз Рәсәй флагы Череповец Боҙло һарай (6 064) 2009 2009 Северсталь
Амурские Тигры Рәсәй флагы Хабаровск Платинум Арена (7 100) 2010 2010 Амур
Атланты Рәсәй флагы Мытищи Арена Мытищи (7 000) 2009 2009
Динамо М Рәсәй флагы Мәскәү «Дмитров» СК (2 200) 2009 2017 Динамо (Мәскәү)
Динамо СПб Рәсәй флагы Санкт-Петербург «Юбилейный» СК (1 500) 2013 2013 Динамо (Санкт-Петербург)
Капитан Рәсәй флагы Ступино В. Бобров ис. БСК (1 800) 1999 2017 Сочи
Красная Армия Рәсәй флагы Мәскәү ЦСКА БСК (5 600) 2009 2009 ЦСКА
Крылья Советов Рәсәй флагы Мәскәү «Крылья Советов» СҺ (5 500) 1947 2016 Спартак
Куньлунь Ред Стар Хэйлунцзян Ҡытай Халыҡ Республикаһы флагы Харбин Харбин спорт университеты аренаһы (2 780) 2017 2018 Куньлунь Ред Стар
Локо Рәсәй флагы Ярославль Арена 2000 (9 070)
«Локомотив» КФСК (1 500)
2009 2009 Локомотив
Рига Латвия флагы Рига Inbox.lv (2 000) 2010 2010 Динамо (Рига)
Русские Витязи Рәсәй флагы Чехов «Витязь» БХҮ (3 300) 2009 2009 Витязь
СКА-1946 Рәсәй флагы Санкт-Петербург «Хоккей ҡаласығы» (1 000) 2009 2009 СКА
СКА-Варяги Рәсәй флагы Санкт-Петербург «Хоккей ҡаласығы» (1 418) 2010 2018 СКА
Спартак Рәсәй флагы Мәскәү ЦСКА-Арена (2 700) 2009 2009 Спартак
Тайфун Рәсәй флагы Владивосток Фетисов Арена (5 500) 2016 2016 Адмирал
Чайка Рәсәй флагы Түбәнге Новгород В. Коноваленко исемендә СҺ (4 200) 2009 2009 Торпедо (Түбәнге Новгород)
Көнсығыш конференцияһы
Авто Рәсәй флагы Екатеринбург «Уралец» МКК (5 570) 2009 2009 Автомобилист
Алтай Ҡаҙағстан Усть-Каменогорск Б. Александров ис. СҺ (4 400) 2015 2016 Торпедо (Усть-Каменогорск)
Белые Медведи Рәсәй флагы Силәбе «Трактор» боҙло арена (7 500) 2009 2009 Трактор
Ирбис Рәсәй флагы Ҡазан Татнефть-Арена (9 300) 2011 2011 Ак Барс
Кузнецкие Медведи Рәсәй флагы Новокузнецк «Кузнецких металлургов» СҺ (7 533) 2009 2009 Металлург (Новокузнецк)
Ладья Рәсәй флагы Тольятти Лада-Арена (6 100) 2009 2009 Лада
Мамонты Югры Рәсәй флагы Ханты-Манси «Ханты-Мансийск» БСҺ (2 000) 2011 2011 Югра
Омские Ястребы Рәсәй флагы Омск «Авангард» ХҮ (200) 2009 2009 Авангард
Реактор Рәсәй флагы Түбәнге Кама «Нефтехимик» СМК (5 500) 2009 2009 Нефтехимик
Сарматы Рәсәй флагы Ырымбур «Звёздный» БҺ (2 500) 2015 2015 Южный Урал
Сибирские Снайперы Рәсәй флагы Новосибирск «Себер» КСК (7 384) 2009 2009 Себер
Снежные Барсы Ҡаҙағстан Астана Барыҫ-Арена (11 578) 2011 2011 Барыҫ
Спутник Рәсәй флагы Әлмәт «Юбилейный» СҺ (2 200) 2011 2012 Нефтяник
Стальные Лисы Рәсәй флагы Магнитогорск Арена-Металлург (7 700) 2009 2009 Металлург (Магнитогорск)
Толпар Рәсәй флагы Өфө Салауат Юлаев СҺ (3 500) 2009 2009 Салауат Юлаев
Тюменский Легион Рәсәй флагы Төмән Спорт һарайы (3 346) 2010 2010 Рубин

Тренерҙар hәм капитандар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Клуб Баш тренер Капитан Тренерҙар китеүе
Рәсәй флагы Авто Рәсәй флагы Виталий Соловьев Рәсәй флагы Александр Дербенёв
Рәсәй флагы Алмаз Рәсәй флагы Евгений Ставровский Рәсәй флагы Артём Марков
Ҡаҙағстан Алтай Рәсәй флагы Александр Артеменко Ҡаҙағстан Илья Рыжий
Рәсәй флагы Амурские Тигры Рәсәй флагы Андрей Киселев Рәсәй флагы Никита Линник
Рәсәй флагы Атланты Рәсәй флагы Владимир Потапов Рәсәй флагы Сергей Гончарук
Рәсәй флагы Белые Медведи Рәсәй флагы Максим Смельницкий Рәсәй флагы Владислав Кулиев
Рәсәй флагы Динамо М Белоруссия Александр Журик Рәсәй флагы Дмитрий Грищенко
Рәсәй флагы Динамо СПб Рәсәй флагы Виктор Беляков Рәсәй флагы Александр Жабреев Рәсәй флагы Сергей Орешкин (16 октябрь)
Рәсәй флагы Ирбис Рәсәй флагы Андрей Макаров Рәсәй флагы Айрат Вилданов
Рәсәй флагы Капитан Рәсәй флагы Леонид Береснев Рәсәй флагы Алексей Жилин
Рәсәй флагы Красная Армия Рәсәй флагы Альберт Лещев Рәсәй флагы Никита Солопанов
Рәсәй флагы Крылья Советов Рәсәй флагы Андрей Потайчук Рәсәй флагы Павел Рыженьков
Рәсәй флагы Кузнецкие Медведи Рәсәй флагы в.б. Алексей Коледаев Рәсәй флагы Денис Сизиков Рәсәй флагы Александр Китов (4 ғинуар)[2]
Ҡытай Халыҡ Республикаһы флагы КРС Хэйлунцзян Рәсәй флагы Андрей Парфёнов Ҡытай Халыҡ Республикаһы флагы Цзянин Го Канада флагы Стивен Каспер (10 октябрь)[3]
Рәсәй флагы Ладья Рәсәй флагы Алексей Алексеев Рәсәй флагы Евгений Грошев
Рәсәй флагы Локо Рәсәй флагы Дмитрий Красоткин Рәсәй флагы Владислав Червоненко
Рәсәй флагы Мамонты Югры Рәсәй флагы Дмитрий Бурлицкий Рәсәй флагы Тимралий Вахрутдинов
Рәсәй флагы Омские Ястребы Рәсәй флагы Юрий Панов Рәсәй флагы Максим Мельников
Рәсәй флагы Реактор Рәсәй флагы Вячеслав Касаткин Рәсәй флагы Никита Дякун
Латвия флагы Рига Латвия флагы Айгарс Ципрусс Латвия флагы Паулс Сварс
Рәсәй флагы Русские Витязи Рәсәй флагы Максим Бец Рәсәй флагы Григорий Храпский
Рәсәй флагы Сарматы Рәсәй флагы Артур Октябрёв Рәсәй флагы Даниил Соколка Рәсәй флагы Олег Савчук (17 декабрь)[4]
Рәсәй флагы Андрей Скомороха (18 февраль)[5]
Рәсәй флагы Сибирские Снайперы Рәсәй флагы Ярослав Люзенков Рәсәй флагы Семён Сухов
Рәсәй флагы СКА-1946 Рәсәй флагы Александр Савченков Рәсәй флагы Даниил Баринов
Рәсәй флагы СКА-Варяги Рәсәй флагы Лев Бердичевский Рәсәй флагы Антон Шарпанских Рәсәй флагы Михаил Кравец (4 октябрь)
Ҡаҙағстан Снежные Барсы Рәсәй флагы Сергей Старыгин Ҡаҙағстан Саян Данияр
Рәсәй флагы Спартак Рәсәй флагы Владимир Тюриков Рәсәй флагы Михаил Булимов
Рәсәй флагы Спутник Рәсәй флагы Эдуард Дмитриев Рәсәй флагы Андрей Шолгин
Рәсәй флагы Стальные Лисы Рәсәй флагы Дмитрий Стулов Рәсәй флагы Вадим Антипин
Рәсәй флагы Тайфун Рәсәй флагы Игорь Гаврилов Рәсәй флагы Глеб Мальцев Рәсәй флагы Сергей Слугин (18 декабрь)[6]
Рәсәй флагы Толпар Рәсәй флагы Алик Гәрәев Рәсәй флагы Никита Анохин
Рәсәй флагы Тюменский Легион Рәсәй флагы Владимир Гусев Рәсәй флагы Тимофей Филиппов
Рәсәй флагы Чайка Эстония флагы Тойво Суурсоо Рәсәй флагы Донат Стальнов Рәсәй флагы Вячеслав Рьянов (15 ноябрь)[7]

Даими чемпионат[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Даими чемпионатта командалар ике конференцияға (Көнсығыш һәм Көнбайыш) бүленә. Шул конференциялар эсендә һәр команда башҡалар менән дүртешәр уйын (ике өйҙә, ике ҡунаҡта) уҙғара. Көнсығыш командалары 60 уйын үткәрһә, Көнбайыш конференцияһы клубтары дүрткә күберәк осрашыу даими миҙгелдә үткәрә. Даими миҙгелдә бөтәһе 1024 уйын үтә. Даими беренселек 2018 йылдың 4 сентябрендә Мәскәүҙең «Красная Армия» һәм «Динамо» хоккей клубтары араһында уйын менән башлана һәм 2019 йылдың 5 мартында тамамлана. Чемпионат барышында Санкт-Петербургтан «Динамо» һөжүмсеһе Антон Васильев ЙХЛ тарихында иң һөҙөмтәле уйынсыһы була[8].

Саҡырыу кубогы 2019[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Йәштәр хоккей лигаһының иң яҡшы уйынсылары араһында Конференциялар уйыны 2019 йылдың 12 ғинуарында өсөнсөгә КХЛ йондоҙҙары аҙналығы сиктәрендә Түбәнге Камала «Нефтехимик» спорт-мәҙәниәт комплексында үтә. Саҡырыу кубогы дүртенсе йыл рәттән Көнсығыш конференцияһы клубтарының боҙҙарында һәм икенсе тапҡыр Түбәнге Камала үтә. Көнсығыш командаһын «Толпар» тренеры Алик Гәрәев, ә Көнбайышты — Александр Савченков етәкләйәсәк[9]. Көнбайыш командаһы был уйында Көнсығышты 2:0 иҫәбе менән еңеп һигеҙенсе тапҡыр Саҡырыу кубогын яулай һәм алты йыл рәттән еңелеүҙе белмәй[10]. Был осрашыуҙың иң яҡшы уйынсылары Марк Верба, Антон Васильев, Кирилл Марченко һәм Арсен Хисамутдинов КХЛ йондоҙҙар уйынында ҡатнашырға хоҡуҡты ала[11].

12 ғинуар 2019
17:00
Көнсығыш 0 : 2
(0:0, 0:1, 0:1)
Көнбайыш СМК «Нефтехимик», Рәсәй флагы Түбәнге Кама
5 035 тамашасы

Турнир таблицаһы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Көнсығыш конференцияһы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Көнсығыш конференцияһы
Урын Команда У Е ӨВЕ БСЕ БСО ӨВО О Ш ±Ш М %
1 Рәсәй к — «Мамонты Югры» 60 40 4 2 3 3 8 205—82 +123 98 81.7
2 Рәсәй «Авто» 60 40 1 1 1 3 14 188—111 +77 88 73.3
3 Рәсәй «Толпар» 60 36 2 1 3 3 15 194—115 +79 84 70
4 Рәсәй «Стальные Лисы» 60 34 2 3 3 2 16 203—135 +68 83 69.2
5 Рәсәй «Омские Ястребы» 60 27 4 1 6 2 20 177—151 +26 72 60
6 Рәсәй «Реактор» 60 29 2 2 3 2 22 174—162 +12 71 59.2
7 Ҡаҙағстан «Снежные Барсы» 60 22 7 2 1 6 22 153—172 -19 69 57.5
8 Рәсәй «Белые Медведи» 60 22 5 4 2 4 23 207—152 +55 68 56.7
9 Рәсәй «Ирбис» 60 23 3 4 1 4 25 158—150 +8 65 54.2
10 Рәсәй «Сибирские Снайперы» 60 23 2 3 3 4 25 140—147 -7 63 52.5
11 Рәсәй «Спутник» 60 24 2 3 2 1 28 132—149 -17 61 50.8
12 Рәсәй «Ладья» 60 22 4 2 1 2 29 167—188 -22 59 49.2
13 Рәсәй «Тюменский Легион» 60 13 8 4 0 4 31 126—193 -67 54 45
14 Рәсәй «Сарматы» 60 21 0 3 2 0 34 140—188 -48 50 41.7
15 Рәсәй «Кузнецкие Медведи» 60 11 0 2 3 5 39 138—246 -108 34 28.3
16 Ҡаҙағстан «Алтай» 60 8 1 1 4 2 44 110—271 -161 26 21.7

Көнбайыш конференцияһы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Көнбайыш конференцияһы
Урын Команда У Е ӨВЕ БСЕ БСО ӨВО О Ш ±Ш М %
1 Рәсәй д — «СКА-1946» 64 44 5 1 4 1 9 230—112 +118 105 82
2 Рәсәй «Динамо» СПб 64 41 3 2 3 6 9 251—117 +134 101 78.9
3 Рәсәй «Локо» 64 39 4 2 2 4 13 221—128 +93 96 75
4 Рәсәй «Красная Армия» 64 36 4 5 1 3 15 183—112 +71 94 73.4
5 Рәсәй «Алмаз» 64 37 2 3 4 0 18 220—124 +96 88 68.7
6 Рәсәй «Русские Витязи» 64 32 5 5 2 2 18 193—161 +32 88 68.7
7 Рәсәй «Спартак» 64 30 6 2 2 3 21 201—141 +60 81 63.3
8 Рәсәй «СКА-Варяги» 64 31 2 4 0 3 24 189—136 +53 77 60.1
9 Рәсәй «Крылья Советов» 64 25 5 4 4 3 23 178—170 +8 75 58.6
10 Рәсәй «Капитан» 64 25 3 3 2 1 30 184—195 -11 65 50.8
11 Рәсәй «Динамо» М 64 22 3 1 3 4 31 152—178 -26 59 46.1
12 Рәсәй «Амурские Тигры» 64 19 1 5 0 4 35 133—173 -40 54 42.2
13 Латвия «Рига» 64 19 0 1 6 5 33 119—183 -64 51 39.8
14 Рәсәй «Атланты» 64 19 1 1 3 2 38 151—211 -60 47 36.7
15 Рәсәй «Тайфун» 64 14 2 1 5 5 37 153—239 -86 44 34.4
16 Рәсәй «Чайка» 64 13 1 5 2 2 41 126—237 -111 42 32.8
17 Ҡытай «КРС Хэйлунцзян» 64 3 1 2 4 0 54 91—358 -267 16 12.5

Яртыса ҡалын шрифты менән «плей-офф» ярыштарында үҙенә урын алған командалар билдәләнгән.
Курсив менән «плей-офф» ярыштарына эләкмәгән командалар билдәләнгән.
д — даими беренселектең еңеүсеһе, к — конференция еңеүсеһе.

Аҙналар буйлап иң яҡшы уйынсылар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Аҙна Дата Ҡапҡасы Һаҡсы Һөжүмсе
1 4.9—9.9 Дмитрий Брагинский (Толпар) Данил Пятин (Стальные Лисы) Алексей Пустозёров (Толпар)
2 10.9—16.9 Дмитрий Брагинский (Толпар) Григорий Грязнов (СКА-Варяги) Матвей Заседа (Амурские Тигры)
3 17.9—23.9 Всеволод Скотников (Красная Армия) Денис Толпегин (Динамо М) Никита Ивашкин (Тайфун)
4 24.9—30.9 Артур Мустафин (Сарматы) Михаил Семенеко (Динамо М) Роман Баданин (Омские Ястребы)
5 1.10—7.10 Илья Ступин (Мамонты Югры) Аким Тришин (Спартак) Лев Комиссаров (Красная Армия)
6 8.10—14.10 Андрей Сковронский (Спартак) Даниил Пыленков (Русские Витязи) Антон Васильев (Динамо СПб)
7 15.10—21.10 Арсений Әхмәтов (Капитан) Александр Никишин (Крылья Советов) Антон Назаревич (Динамо СПб)
8 22.10—28.10 Андрей Сковронский (Спартак) Никита Христов (Атланты) Никита Рожков (Стальные Лисы)
9 29.10—4.11 Николай Дмитриев (СКА-Варяги) Дмитрий Семыкин (СКА-1946) Александр Беляев (Мамонты Югры)
10 5.11—11.11 Владислав Щербаков (Сибирские Снайперы) Самат Данияр (Снежные Барсы) Саян Данияр (Снежные Барсы)
11 12.11—18.11 Всеволод Скотников (Красная Армия) Никита Макеев (Красная Армия) Владислав Шутов (Реактор)
12 19.11—25.11 Денис Каратаев (Снежные Барсы) Тимофей Устинов (Спутник) Тимур Закиров (Спутник)
13 26.11—2.12 Константин Кожанов (Красная Армия) Глеб Кожемякин (Русские Витязи) Даниил Лапин (Сибирские Снайперы)
14 3.12—9.12 Артур Әхтәмов (Ирбис) Петр Ясинский (Белые Медведи) Дмитрий Силантьев (Атланты)
15 10.12—16.12 Макар Чуфаров (Динамо СПб) Владимир Сычушкин (Алмаз) Никита Рожков (Стальные Лисы)
16 17.12—23.12 Кирилл Устименко (Динамо СПб) Глеб Мальцев (Тайфун) Владислав Червоненко (Локо)
17 24.12—30.12 Дмитрий Шаров (Белые Медведи) Богдан Денисевич (Омские Ястребы) Артём Марков (Алмаз)
18 4.1—6.1 Ян Синькевич (Кузнецкие Медведи) Михаил Богдашкин (Кузнецкие Медведи) Кирилл Тютяев (Авто)
19 7.1—13.1 Владислав Окоряк (Локо) Александр Дрягилев (Мамонты Югры) Фёдор Яровинский (СКА-Варяги)
20 14.1—20.1 Владислав Галкин (Авто) Глеб Летов (Толпар) Антон Васильев (Динамо СПб)
21 21.1—27.1 Георгий Романов (Омские Ястребы) Артём Мальцев (Капитан) Юрий Платонов (Юрий Платонов)
22 28.1—3.2 Кирилл Устименко (Динамо СПб) Глеб Семёнов (Реактор) Михаил Шалагин (Спартак)
23 4.2—10.2 Никита Лысенков (СКА-1946) Георгий Дедов (Русские Витязи) Николай Майоров (Алтай)
24 11.2—17.2 Никита Лысенков (СКА-1946) Алексей Пузанов (Реактор) Батырлан Муратов (Снежные Барсы)
25 18.2—24.2 Андрей Сковронский (Спартак) Вениамин Баранов (Динамо СПб) Михаил Шалагин (Спартак)
26 25.2—3.3 Георгий Романов (Омские Ястребы) Глеб Семёнов (Реактор) Владислав Кулиев (Белые Медведи)

Айҙар буйлап иң яҡшы уйынсылар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Көнсығыш[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Ай Ҡапҡасы Һаҡсы Һөжүмсе
Сентябрь Дмитрий Брагинский (Толпар) Глеб Бабинцев (Стальные Лисы) Арсен Хисамутдинов (Реактор)
Октябрь Илья Ступин (Мамонты Югры) Владислав Катин (Мамонты Югры) Илья Баданин (Омские Ястребы)
Ноябрь Шамил Шмаков (Сибирские Снайперы) Марк Янчевский (Стальные Лисы) Никита Рожков (Стальные Лисы)
Декабрь Константин Кузмаул (Мамонты Югры) Илдар Абдеев (Толпар) Никита Рожков (Стальные Лисы)
Ғинуар Владимир Галкин (Авто) Данил Щёкин (Омские Ястребы) Сергей Голоднюк (Мамонты Югры)
Февраль Владислав Щербаков (Сибирские Снайперы) Самат Данияр (Снежные Барсы) Батырлан Муратов (Снежные Барсы)

Көнбайыш[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Ай Ҡапҡасы Һаҡсы Һөжүмсе
Сентябрь Никита Лысенков (СКА-1946) Вениамин Баранов (Динамо СПб) Сергей Гончарук (Атланты)
Октябрь Дмитрий Шугаев (Алмаз) Александр Никишин (Крылья Советов) Антон Васильев (Динамо СПб)
Ноябрь Дмитрий Шугаев (Алмаз) Глеб Кожемякин (Русские Витязи) Владислав Фёдоров (Алмаз)
Декабрь Макар Чуфаров (Динамо СПб) Глеб Мальцев (Тайфун) Владислав Фёдоров (Алмаз)
Ғинуар Кирилл Устименко (Динамо СПб) Артём Мальцев (Капитан) Михаил Шалагин (Спартак)
Февраль Никита Лысенков (СКА-1946) Вениамин Баранов (Динамо СПб) Михаил Шалагин (Спартак)

Уйынсылар статистикаһы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Һөжүмселәр һәм һаҡсылар
Бомбардирҙар
# Уйынсы Команда Мәрәйҙәр
1 Антон Васильев Динамо СПб 96
2 Михаил Шалагин Спартак 75
3 Антон Назаревич Динамо СПб 73
4 Артур Ғатиятов Снежные Барсы 67
5 Владислав Кулиев Белые Медведи 65
Мәргән уйынсылар
# Уйынсы Команда Голдар
1 Михаил Шалагин Спартак 48
2 Антон Назаревич Динамо СПб 45
3 Антон Васильев Динамо СПб 41
4 Сергей Голоднюк Мамонты Югры 33
5 Максим Михайлов Динамо СПб 31
Ассистенттар
# Уйынсы Команда Пастар
1 Антон Васильев Динамо СПб 55
2 Саян Данияр Снежные Барсы 45
3 Артур Ғатиятов Снежные Барсы 43
4 Кирилл Тютяев Авто 41
5 Владислав Кулиев Белые Медведи 39
Плюс-Минус
# Уйынсы Команда +/-
1 Антон Назаревич Динамо СПб 56
2 Антон Васильев Динамо СПб 49
3 Николай Сулима Динамо СПб 43
4 Сергей Голоднюк Мамонты Югры 40
5 Вениамин Баранов Динамо СПб 40
Ҡапҡасылар
Еңеүҙәр һаны буйынса
# Уйынсы Команда Еңеүҙәр
1 Никита Лысенков СКА-1946 33
2 Владимир Галкин Авто 31
3 Кирилл Устименко Динамо СПб 30
4 Ярослав Озолин Реактор 30
5 Константин Кузмаул Мамонты Югры 28
Кире ҡағылған шайбалар % буйынса
# Уйынсы Команда %КҠШ
1 Владимир Галкин Авто 94.4
2 Дмитрий Шаров Белые Медведи 94.1
3 Георгий Романов Омские Ястребы 94
4 Константин Кузмаул Мамонты Югры 94
5 Илья Ступин Мамонты Югры 93.7
Уйында уртаса үткәргән шайбалар буйынса (ышаныслыҡ коэффициенты)
# Уйынсы Команда ЫК
1 Константин Кузмаул Мамонты Югры 1.3
2 Илья Ступин Мамонты Югры 1.32
3 Владимир Галкин Авто 1.48
4 Макар Чуфаров Динамо СПб 1.62
5 Дмитрий Брагинский Толпар 1.69
Ҡоро уйындар һаны буйынса
# Уйынсы Команда Ҡоро уйындар
1 Кирилл Устименко Динамо СПб 12
2 Владимир Галкин Авто 9
3 Никита Лысенков СКА-1946 8
4 Андрей Сковронский Спартак 8
5 Всеволод Скотников Красная Армия 7

Плей-офф[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Һәр конференциянан иң көслө һигеҙ команда плей-офф уйындарына эләгә. Парҙар ошолай билдәләнә: иң көслө командаға ҡаршы иң көсһөҙө. Мәҫьәлән: 1—8, 2—7, 3—6 һәм 4—5. 1/8 һәм 1/4 финалдары конференциялар эсендә үтә. Ярымфиналда командалар киҫешә, йәки көнсығыштың тәүге командаһы көнбайыштың икенсе командаһына ҡаршы һәм киреһенсә. Ошо ике парҙың еңеүселәре финалға сыға.

Финалға тиклем бөтә сериялар бер команданың өс тапҡыр еңеүенә тиклем дауам итә. Харламов кубогы финалында еңер өсөн команда дәғүәсеһен дүрт тапҡыр оторға тейеш.

Сетка[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

  Конференция сирекфиналдары Конференция ярымфиналдары Конференция финалдары (яңынан сәсеү) Харламов кубогы финалы
                                     
1  СКА-1946 3  
8  СКА-Варяги 0  
  1  СКА-1946 3  
  5  Алмаз 0  
4  Красная Армия 2
5  Алмаз 3  
  1  СКА-1946 2  
  2  Авто 3  
2  Авто 3  
7  Снежные Барсы 1  
  2  Авто 3
  3  Толпар 1  
3  Толпар 3
6  Реактор 1  
  2  Авто 3
  3  Локо 4
1  Мамонты Югры 3  
8  Белые Медведи 2  
  1  Мамонты Югры 3
  5  Омские Ястребы 2  
4  Стальные Лисы 0
5  Омские Ястребы 3  
  1  Мамонты Югры 1
  3  Локо 3  
2  Динамо СПб 3  
7  Спартак 0  
  2  Динамо СПб 0
  3  Локо 3  
3  Локо 3
6  Русские Витязи 0  

Конференциялар сирекфиналдары[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Көнсығыш конференцияһы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

1. «Мамонты Югры» — 8. «Белые Медведи» 3-2 (4:3, 2:1, 1:2 ө.в., 2:3, 5:2)

2. «Авто» — 7. «Снежные Барсы» 3-1 (4:0, 5:1, 2:5, 3:0)

3. «Толпар» — 6. «Реактор» 3-1 (0:2, 1:0, 2:1, 3:2 ө.в.)

4. «Стальные Лисы» — 5. «Омские Ястребы» 0-3 (2:5, 5:6, 2:3 ө.в.)

Көнбайыш конференцияһы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

1. «СКА-1946» — 8. «СКА-Варяги» 3-1 (2:5, 4:3, 3:1, 6:1)

2. «Динамо» СПб — 7. «Спартак» 3-0 (4:1, 3:1, 3:2)

3. «Локо» — 6. «Русские Витязи» 3-0 (4:0, 4:0, 1:0)

4. «Красная Армия» — 5. «Алмаз» 2-3 (2:1, 3:0, 1:3, 0:4, 4:5 ө.в.)

Конференциялар ярымфиналдары[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Көнсығыш конференцияһы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

1. «Мамонты Югры» — 5. «Омские Ястребы» 3-2 (2:4, 1:0, 2:1, 1:2, 5:1)

2. «Авто» — 3. «Толпар» 3-1 (0:3, 1:0 Б, 2:1, 4:3 ө.в.)

Көнбайыш конференцияһы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

1. «СКА-1946» — 5. «Алмаз» 3-0 (3:2 Б, 3:2 Б, 5:0)

2. «Динамо» СПб — 3. «Локо» 0-3 (2:5, 1:4, 2:3)

Ярымфиналдар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

1. «СКА-1946» — 2. «Авто» 2-3 (3:2, 1:2 ө.в., 2:3 ө.в., 6:1, 1:2)

1. «Мамонты Югры» — 3. «Локо» 1-3 (1:6, 2:1, 1:3, 2:3)

Харламов кубогы финалы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

2. «Авто» — 3. «Локо» 3-4 (2:4, 2:3, 1:0, 2:1, 2:1 ө.в., 2:3 ө.в, 0:1)

Беренсе уйын

12 апрель 2019
16:30
Авто 2 : 4
(1:0, 1:2, 0:2)
Локо «Уралец» МКК, Екатеринбург
5 445 тамашасы

Икенсе уйын

13 апрель 2019
11:00
Авто 2 : 3
(0:0, 2:1, 0:2)
Локо «Уралец» МКК, Екатеринбург
5 500 тамашасы

Өсөнсө уйын

16 апрель 2019
19:00
Локо 0 : 1
(0:0, 0:1, 0:0)
Авто Арена 2000, Ярославль
5 100 тамашасы

Дүртенсе уйын

17 апрель 2019
19:00
Локо 1 : 2
(0:0, 0:1, 1:1)
Авто Арена 2000, Ярославль
5 600 тамашасы

Бишенсе уйын

20 апрель 2019
11:00
Авто 2 : 1 ө.в.
(0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
Локо «Уралец» МКК, Екатеринбург
5 545 тамашасы

Алтынсы уйын

22 апрель 2019
19:00
Локо 3 : 2 ө.в.
(0:1, 0:0, 2:1, 1:0)
Авто Арена 2000, Ярославль
5 200 тамашасы

Етенсе уйын

24 апрель 2019
16:30
Авто 0 : 1
(0:0, 0:1, 0:0)
Локо «Уралец» МКК, Екатеринбург
5 545 тамашасы

Раундтар буйынса иң яҡшы уйынсылар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Раунд Ҡапҡасы Һаҡсы Һөжүмсе
1 Константин Шостак (Алмаз) Павел Елизаров (Омские Ястребы) Александр Беляев (Мамонты Югры)
2 Илья Ступин (Мамонты Югры) Арсений Бринкман (СКА-1946) Илья Николаев (Локо)
3 Владислав Окоряк (Локо) Даниил Валитов (Авто) Максим Рассейкин (Авто)
4 Владимир Галкин (Авто) Никита Громов (Локо) Николай Коваленко (Локо)

Уйынсылар статистикаһы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Һөжүмселәр[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Уйынсы Команда У Г П М +/− Штр
Рәсәй флагы Максим Рассейкин Авто 16 10 4 14 +4 24
Рәсәй флагы Кирилл Тютяев Авто 20 5 9 14 0 8
Рәсәй флагы Иван Морозов СКА-1946 10 3 9 12 0 6
Рәсәй флагы Павел Воронков Авто 19 5 7 12 +2 6
Рәсәй флагы Александр Беляев Мамонты Югры 14 5 6 11 +5 10
Рәсәй флагы Денис Еркин Авто 20 5 5 10 0 6
Рәсәй флагы Кирилл Слепец Локо 17 4 6 10 +5 10
Рәсәй флагы Николай Коваленко Локо 11 3 6 9 +4 8
Рәсәй флагы Никита Чусовитин Мамонты Югры 14 3 6 9 +1 4
Рәсәй флагы Илья Николаев Локо 6 5 3 8 +9 8

Иҫкәрмәләр: У = ҡатнашҡан уйындар һаны; Г = голдар; П = һөҙөмтәле пастар; М = мәрәйҙәр; +/− = Плюс-минус; Штр = штраф ваҡыты

Һаҡсылар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Уйынсы Команда У Г П М +/− Штр
Рәсәй флагы Александр Севостьянов Авто 20 1 8 9 -4 22
Рәсәй флагы Даниил Валитов Авто 17 0 7 7 +5 10
Рәсәй флагы Кирилл Спиценко Омские Ястребы 8 2 4 6 +3 8
Рәсәй флагы Антон Малышев Локо 16 2 4 6 +6 10
Рәсәй флагы Олег Холоденин СКА-1946 11 3 2 5 +6 4
Рәсәй флагы Даниил Галеев Мамонты Югры 14 3 2 5 +4 14
Рәсәй флагы Арсений Бринкман СКА-1946 12 2 2 4 +11 10

Иҫкәрмәләр: У = ҡатнашҡан уйындар һаны; Г = голдар; П = һөҙөмтәле пастар; М = мәрәйҙәр; +/− = Плюс-минус; Штр = штраф ваҡыты

Ҡапҡасылар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Уйынсы Команда У Е ЫК КҠҺ% «0» Мин
Рәсәй флагы Владимир Галкин Авто 20 11 1.64 95.1 4 1277
Рәсәй флагы Дмитрий Брагинский Толпар 8 4 1.17 95.4 3 563
Рәсәй флагы Владислав Окоряк Локо 10 8 1.18 95.2 2 611
Рәсәй флагы Никита Лысенков СКА-1946 10 5 1.94 92.6 1 586

Иҫкәрмәләр: У = ҡатнашҡан уйындар һаны; Е = еңеүҙәр; ЫК = ышаныслыҡ коэффициенты; КҠҺ% = кире ҡағылған һуғыуҙар проценты; «0» = бер гол да үткәрмәгән уйындар; Мин = боҙҙа уҙғарған минут һаны

Йомғаҡлау таблицаһы[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Урын Команда
1 Рәсәй флагы «Локо»
2 Рәсәй флагы «Авто»
3 Рәсәй флагы «СКА-1946»
4 Рәсәй флагы «Мамонты Югры»
5 Рәсәй флагы «Динамо» СПб
6 Рәсәй флагы «Толпар»
7 Рәсәй флагы «Алмаз»
8 Рәсәй флагы «Омские Ястребы»
9 Рәсәй флагы «Красная Армия»
10 Рәсәй флагы «Стальные Лисы»
11 Рәсәй флагы «Русские Витязи»
12 Рәсәй флагы «Спартак»
13 Рәсәй флагы «СКА-Варяги»
14 Рәсәй флагы «Реактор»
15 Ҡаҙағстан «Снежные Барсы»
16 Рәсәй флагы «Белые Медведи»
Урын Команда
17 Рәсәй флагы «Крылья Советов»
18 Рәсәй флагы «Ирбис»
19 Рәсәй флагы «Сибирские Снайперы»
20 Рәсәй флагы «Спутник»
21 Рәсәй флагы «Капитан»
22 Рәсәй флагы «Ладья»
23 Рәсәй флагы «Динамо» М
24 Рәсәй флагы «Тюменский Легион»
25 Рәсәй флагы «Амурские Тигры»
26 Рәсәй флагы «Сарматы»
27 Латвия флагы «Рига»
28 Рәсәй флагы «Атланты»
29 Рәсәй флагы «Тайфун»
30 Рәсәй флагы «Чайка»
31 Рәсәй флагы «Кузнецкие Медведи»
32 Ҡаҙағстан «Алтай»
33 Ҡытай Халыҡ Республикаһы флагы «КРС Хэйлунцзян»

Индивидуаль бүләктәр[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Йәштәр хоккей лигаһының бүләктәр тапшырыу церемонияһы миҙгелде тамамлағас үтә.

Шулай уҡ ҡарағыҙ[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Иҫкәрмәләр[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Һылтанмалар[үҙгәртергә | вики-тексты үҙгәртергә]

Үткән:
2017/18
Миҙгелдәр:
2018/19
Киләһе:
2019/20